یمن

صعده در محاصره ارتش یمن و آل سعود

سخنگوی گروه الحوثی در یمن با بیان اینکه اوضاع انسانی در استان شیعه‌نشین "صعده " در جنوب یمن از حد فاجعه گذشته است، اعلام کرد که مردم این استان در محاصره ارتش یمن و نیروهای سعودی و در معرض نسل‌کشی قرار گرفته‌اند. 

منبع خبر فارس نیوز 88/10/10 - 11:30

سخنگوی گروه الحوثی:
صعده در محاصره ارتش یمن و آل‌سعود قرار دارد

خبرگزاری فارس: سخنگوی گروه الحوثی در یمن با بیان اینکه اوضاع انسانی در استان شیعه‌نشین "صعده " در جنوب یمن از حد فاجعه گذشته است، اعلام کرد که مردم این استان در محاصره ارتش یمن و نیروهای سعودی و در معرض نسل‌کشی قرار گرفته‌اند.

به گزارش فارس، "محمد عبدالسلام " در گفت‌وگو با شبکه خبری "العالم "، با اشاره به درگیری‌های یمن گفت: دست‌کم 800 هزار شهروند در صعده آواره و در مناطق جنگی گرفتار شده‌اند.
عبدالسلام تاکید کرد: ده‌ها اردوگاه آوارگان در پشت مناطق جنگی قرار دارد که تاکنون جز موشک و بمب هیچ گونه کمک بشردوستانه‌ای به آنها نرسیده است.
سخنگوی گروه حوثی‌ها در ادامه تصریح کرد: دولت یمن منطقه را محاصره کرده است و از رسیدن دارو، مواد غذایی و سوخت به شهروندان منطقه جلوگیری می‌کند و در قبال آنها سیاست مجازات جمعی اتخاذ کرده است.
وی افزود: دخالت عربستان سعودی در جنگ سبب افزایش شمار آوارگان در مناطق مرزی شده است به طوری که عربستان سعودی این مناطق را هدف بیش از 2 هزار موشک قرار داده و جنگنده‌های سعودی در برخی موارد بیش از 50 بار به این مناطق یورش می‌برند.
عبدالسلام با اشاره به این که منطقه صعده منطقه‌ای بسته است، تاکید کرد: به همین دلیل شهروندان و غیر نظامیان ساکن در منطقه جنگی نمی‌توانند به منطقه‌ای امن پناه ببرند.
وی گفت: هیچ منطقه امنی برای غیر نظامیان باقی نمانده است و شهروندان در این منطقه در خانه‌های خود هدف قرار می‌گیرند.
انتهای پیام/+

شمال یمن غزه دوم  N YEMEN   QAZA2